Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ministri i Jashtëm gjerman, Joschka Fischer dhe sekretari i Jashtëm britanik, Jack Straw, gjatë misionve të veçanta paqësore në Lindje të Afërt kishin bisedime me zyrtarë izraelitë dhe palestinezë.
Ata kanë theksuar se dhunës duhet dhënë fund, se sulmet terroriste palestineze duhet të ndalen së pari, se nuk ka alternativë për procesin paqësor dhe përpjekjet evropiane për paqë në rajon duhet të koordinohen me Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG