Ndërlidhjet

KABUL


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ndërmori një sulme bombardimi afër qytetit Khost në lindje të Afganistanit, duke u orvatur të ndërpresë konfrontimet e armatosura midis fraksioneve rivale të pashtunëve afganë.
Ndërkaq, në lindje të Mazar-i- Sharif kishte shpërthyer një tjetër konfronmtim i armatosur midis fraksioneve të uzbekëve etnikë dhe taxhikëve etnikë.
Kryeministri Hamid Karzai ka thënë se
qeveria e përkohëshme nuk do të lejojë që Afganistani të shkojë rrugë të së kaluarës.
XS
SM
MD
LG