Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush është duke udhëtuar drejtë Uashingtonit pasi përfundoi vizitat në Japoni, Korenë Jugore dhe në Kinë.
Duke u kthyer në Shtetet e Bashkuara, aeroplani i presidentit do të fluturonte mbi Rusinë, një rrugë që nuk ishte marrë kurrë më parë nga një president amerikan.
Presidenti Bush tha më në fund në Pekin se “jeta në Amerikë dëshmon se liria, e kurorëzuar me ligjin, nuk është për tu friguar”.
XS
SM
MD
LG