Ndërlidhjet

PODGORICË


Mbrëmë në Beograd është bërë tentativë për vrasjen e funksionarit të dalluar të Partisë Popullore,Vojin Llazareviq, njoftuan zyrtarët e kësaj partie në Podgoricë.
Koalicioni malazez ,”Bashkërisht për Jugosllavinë” e ka dënuar aktin dhe vlerëson se tentativa për vrasjen e Vojin Llaareviqit është bërë “në momentin e komplikuar politikë, kur po i afrohet fundit kriza politike lidhur me statusin shtetëror –juridik të Malit të Zi dhe Jugosllavisë”
XS
SM
MD
LG