Ndërlidhjet

SHKUP


Zëvendës ministri maqedonas i Mbrojtjes,Boris Zmejkovski ka thënë në Shkup se “ka indikacione për përgaditje të një ofenzive pranverore dhe se për këte qëllim, paramilitarët shqiptarë po sjellin kontingjente të reja armësh të sofistikuara në Maqedoni”.
NATOs ka thënë se nuk ka informata të besueshme për grumbullim armësh nga kryengritës.
Lideri i ish UÇK-së së demobilizuar, Ali Ahmeti, ka hedhur menjëherë poshtë akuzat e qeverisë.
XS
SM
MD
LG