Ndërlidhjet

SHKUP


Presidentët e Maqedonisë dhe Bullgarisë,Boris Trajkovski dhe Georgi Prvanov, janë dakorduar për projekte të mëdha në infrastrukturë që të mbështetet ekonomia rajonale, duke përfshirë edhe ndërtimin e hekurudhës Sofje-Shkup.
Presidenti i Bullgarisë ka thënë gjatë vizitës në Shkup se “pa një Maqedoni stabile nuk ka stabilitet dhe siguri në Ballkan”.
XS
SM
MD
LG