Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

GARDEZ/AFGANISTAN


Oficerë të armatës së Shteteve të Bashkuara thonë se në luftimet e deritashme në lindje të Afganistanit janë vrarë mbi 500 antarë të forcave talibane dhe të al Kaidës, respektivisht gjysma e forcave armiqësore në jug të Gardezit.
Disa qindra trupa amerikane zbarkuan nga ajri në orët e mëngjezit në fushbetejë, por ata po hasin në rrezistencë të fortë në përpjekjet për ti rrethuar luftëtarët talibanë dhe të al Kaidës në malet e atjeshme.
XS
SM
MD
LG