Ndërlidhjet

AHMEDABAD/INDI


Bilanci i të vrarëve gjatë dhunës së fundit midis myslimanëve dhe hindusëve në shtetin perëndimor të Indisë, Guxharat, ka arritrur mbi 600 persona.
Policia e Indisë njofton se edhe 29 trupa të djegur janë nxjerrë gjatë natës nga shtëpitë dhe dyqynet e kallura dhe të shkatërruara.
Sidoqoftë, policia ka thënë se situata në Guxharat kryesisht është e qetë dhe ka patur vetëm disa incidente.
XS
SM
MD
LG