Ndërlidhjet

BEOGRAD/PODGORICË


Zyrtarët serbë dhe malazezë thonë se takimet e fundit për ri-rregullimin e raporteve në Jugosllavi paraqesin hyrje në përfundimin e afërt të bisedimeve për ardhmërinë e Malit të Zi dhe Serbisë, duke shtuar se kanë mbetur edhe disa çështje të pa-harmonizuara.
Për nesër në Beograd është paralajmëruar arritja e shefit të politikës së jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana.
XS
SM
MD
LG