Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Trupat amerikane dhe ato aleate afgane thonë se në mesin forcave talibane dhe al Kaidas, të vrara gjatë operacionit në lindje të Afganistanit, ndodhen edhe luftëtarë nga jashtë.
Trupat afgane thonë se në mesin e 20 të vrarëve të nxjerrë sot nga shpellat ndodhen egjiptas, sudanezë, indonezianë dhe të tjerë, kurse komandanti i forcave tokësore amerikane në terren, gjenerali Frank Hagenbeck tha se beson që çeçenë, uzbekë dhe kinezë ndodhen gjithashtu në mesin e qindra luftëtarëve të vrarë gjatë betejave 12 ditëshe në lindje të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG