Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm i Rusisë, Igor Ivanov, citohet nga mediat vendore të ketë thënë se kupton nevojën e Shteteve të Bashkuara për të stacionuar trupat në Azinë Qendrore. “Vendosja e trupave diktohet nga nevoja për të luftuar rreziqet që sjell terrorizmi dhe trafikimi i drogës nga territori afgan, dhe eliminimi i këtyre risqeve përputhet me interesat ruse” – ka deklaruar Ivanov.
XS
SM
MD
LG