Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Komandanti i forcave të Shteteve të Bashkuara në Afganistan, gjenerali Tommy Franks deklaroi në bazën ajrore Bagram se “Operacioni Anakonda” kundër luftëtarëve talibanë dhe al Kaidas në provincën Paktia në lindje të Afganistanit do të kompletohet gjatë ditës.
Gjenerali Franks tha se misioni amerikan është largë përfindimit dhe operacione të tjera të përmasave të ofenzivës Anakonda mund të fillojnë. Ai tha se “ka gjasa që al Kaidasit të rigrupohen dhe se mund të ketë lokacione që akoma nuk janë identifikuar”.
XS
SM
MD
LG