Ndërlidhjet

TEL AVIV


Raundi i bisedimeve të sotme midis zyrtarëve izraelitë dhe palestinezë për armëpushim përfundoi pa marrëveshje, pas edhe një sulmi vetvrasës të një palestinezi që shpartalloi veten dhe plagosi një oficer të armatës izraelite në një postbllok në Bregun perëndimor.
Takimet midis dy palëve që u mbajtën jashta Tel Avivit plot tre orë, i kryesoi i deleguari amerikan Anthoni Zinni.
XS
SM
MD
LG