Ndërlidhjet

MINSK


Autoritetet e Bjellorusisë kanë kërcënuar se do të dëbojnë misionin e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Europian në vend, pasi siç deklarojnë, nuk po i përmbahet mandatit të dhënë. Ministri i jashtëm, Mihail Kostov, tha se zyra e OSBE-së mund të mbyllet nëse nuk e rishikon mandatin e saj, që siç u shpreh, nuk është ai i një prezence politike, por i inspektimit të situatës në Bjellorusi dhe raportimit në nivel më të lartë.
XS
SM
MD
LG