Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Gjon Pali i dytë e shfrytëzoi mesazhin vjetor me rastin e Meshës së Pashkëve, për të kërkuar nga liderët politikë dhe religjiozë të botës, që të sjellin paqe në Lindjen e Mesme.
Papa tha se, luftimet e sotme ndërmjet trupave izraelite dhe zyrtarëve palestinezë të sigurisë në Bregun perëndimor, nuk do të zgjidhin asgjë, por do të shkaktojnë vetëm më shumë vdekje dhe vuajtje.
XS
SM
MD
LG