Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i Mbrojtjes Donald Rumsfeld i akuzoi Iranin, Irakun dhe Sirinë për nxitjen e dhunës në Lindjen e Mesme dhe mbështetjen e sulmeve terroriste kundër izraelitëve.
Pavarësisht nga arsyet, goditja e civilëve është jo-morale, dhe këta janë vrasës e jo martirë, tha Rumsfeld, për të shtuar se terroristët “i kanë shpallur luftë civilizimit”.
XS
SM
MD
LG