Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministria e Jashtme jugosllave ka protestuar kundër vizitës së kryeministrit të Shqipërisë Pandeli Majko në Kosovë.
“E dënojmë veprimin e zyrtarëve më të lartë shqiptarë, të cilët vizitës i dhanë karakter zyrtar dhe ndërshtetëror”, thuhet në komunikatë.
“Asnjë aktivitet i këtillë i Qeverisë së Shqipërisë nuk do të ishte i mundur pa u toleruar nga UNMIK-u”, vazhdon komunikata, për të shtuar se rreth kësaj vizite duhet të deklarohet edhe shefi i administratës ndërkombëtare në Kosovë, Michael Steiner.
XS
SM
MD
LG