Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm rus Igor Ivanov e ka nxitur kryeministrin izraelit Ariel Sharon të bashkëpunojë me sekretarin e shtetit Colin Powell, për ta shtyrë përpara arritjen e një armëpushimi.
Deklarata e ministrisë së Jashtme thotë se Moska i kushton rëndësi vizitës së Powell-it dhe u bën thirrje lidershipit izraelit e palestinez, të bashkëpunojnë për gjetjen e rugëdaljes nga kriza.
XS
SM
MD
LG