Ndërlidhjet

JERUZALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon, e ka akuzuar liderin palestinez, Jaser Arafat, të ketë krijuar atë çfarë ai e cilësoi, “një regjim terrori kundër Izraelit” dhe deklaroi se ofensiva do të vazhdojë derisa të shpartallohen militantët palestinezë. Sharon i bëri këto komente në seancën e sotme të parlamentit vendor.
XS
SM
MD
LG