Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO dhe Rusia fulluan rundin e katërt të bisedimeve lidhur me formimin e një këshilli të ri të përbashkët.
Qëllimi është formimi i një forumi ku Rusia do të ulej si partner i barabartë me 19 vendet anëtare të NATO-s dhe do të kishte fjalën në vendim –marrje për çështje specifike.
XS
SM
MD
LG