Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i sigurisë së Bashkimit Evropian, Javier Solana tha se Izraeli doemos duhet të ndalë menjëherë operacionet në territoret palestineze dhe të mos presë arritjen e seksretarit amerikan të shtetit ,Colin Powell nga fundi i javës.
Solana tërhoqi vërejtjen se operacionet ushtarake izraelite në Bregun perëndimorë rrezikojnë të shkatërrojnë Autoritetin palestinez, e pastaj nuk do të kishte kush të implementojë armëpushimin.
XS
SM
MD
LG