Ndërlidhjet

MADRID


Sekretari i shtetit Colin Powell sot në Madrid u takua me zyrtarë të Kombeve të Bashkuara, Bashkimit Evropian dhe Rusisë për të diskutuar mënyrat e përfundimit të konfliktit izraelito-palestinez.
Powell, në Spanjë arrin pas takimeve me liderët e Egjiptit, Marokos dhe Arabisë Saudite.
Sekretari i shtetit është duke bërë presion ndaj Izraelit për tërheqjen e plotë nga territoret palestineze, dhe për ndërprerjen e sulmeve të palestinezëve kundër Izraelit.
XS
SM
MD
LG