Ndërlidhjet

RAMALLAH


Në një deklaratë thuhet se“Presidenti Yaseer Arafat dhe udhëheqia palestineze dënojnë të gjitha aksionet terroriste që vënë në shënjestër civilët, izraelitë apo palestinezë”.
Deklarata bëhet në kohën kur Yasser Arafat shpreson të takojë sekretarin amerikan të Shtetit, Colin Powell, gjatë misionit të tij në Lindje të Afërt.
XS
SM
MD
LG