Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell tha se do të vensdosë gjatë ditës vonë nëse do të takojë liderin palestinez, Yaseer Arafat, i cili ndodhet i izoluar nga trupat izraelite në selin e tij në Ramallah.
Powell i bëri thirrje Izraelit që të lejojë praninë e plotë të organizatave dhe shërbimeve humanitare në xheninit dhe tha se Shtetet e Bashkuara do të kontribuojnë me 30 milionë dollarë ndihmë plotësuese humanitare për kampet e refugjatëve palestinezë.
XS
SM
MD
LG