Ndërlidhjet

TEL AVIV


Sonte në Tel Aviv sekratari amerikan i shteit, Colin Powell, pati bisedime me kryeministrin e Izraelit, Ariel Sharon që raportohet të jenë fokusuar në rezultatat e bisedimeve të tij me Yasser Arafatin në Ramallah.
Sipas burimeve izraelite, kryeministri Sharon nuk ka caktuar ndonjë afat për tërheqien e trupave nga Bregu perëndimor, por ka thënë se “trupat do të tërheiqet kur operacioni do të kryhet”.
Colin Povell nesër udhëton në Liban dhe Siri për bisedime lidhur me tensionet në rritje izraelito-libaneze dhe kthehet prap në Jerusalem, njoftoi zëdhënësi i Stejtdepartmentit.
XS
SM
MD
LG