Ndërlidhjet

ROMË


Kryeministri italian Silvio Berlusconi e bëri publike arritjen e marrëveshjes së re për bashkëpunim ndërmjet NATO-s dhe Rusisë, që do të nënshkruhet në 28 maj në samitin në Romë.
Berlusconi tha se marrëveshja i jep fund Luftës së Ftohtë, dhe përmes saj, siç tha, “Federata Ruse do të martohet me Perëndimin”.
XS
SM
MD
LG