Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani sot e akuzoi Indinë për arrestimin dhe torturimin e një diplomati të Pakistanit në Nju Delhi.
Në deklaratën e ministrisë së Jashtme thuhet se Ali Abass “pa të drejtë është arrestuar dhe torturuar” nga disa agjentë të shërbimit sekret të Indisë, është rrahur dhe i është nënshtruar elektro-shokut.
XS
SM
MD
LG