Ndërlidhjet

KABUL/ISLAMABAD


Forcat britanike dhe kanadeze po dy zhvillojnë operacione të ndara në Afganistanin lindor, ku kanë zbuluar një sasi armësh dhe municioni.
Në Islamabad, presidenti Pervez Musharraf tha se një numër i vogël i militantëve të al Kaidës kanë ikur nga Afganistani në rajonin kufitar me Pakistanin.
XS
SM
MD
LG