Ndërlidhjet

BAGRAM


Trupat britanike janë nga fundi i fazës së parë të operacioneve ushtarake në jug-lindje të Afganistanit.
Zëdhënësi i marinës Mbretërore, koloneli Paul Harradine tha se trupat e kanë kompletuar pastrimin e terenit në kërkim të talibanëve dhe pjesëtarëve të al Kaidës.
XS
SM
MD
LG