Ndërlidhjet

KAIRO


Pes ministra të Jashtëm nga vende Arabe, Egjiptit, Jordanit, Jemenit, Bahreinit dhe Arabia Saudite biseduan në Kajro për rrugët e implementimit të propozimeve saudite për paqë në Lindjen e Afërt.
Ministri i Jashtëm i Egjiptit tha se ata kishin patur gjithashtui diskutime të gjëra për hapat e mundëshëm që vendet arabe mund të ndërmarrin nëse Izraeli sulmon Brezin e Gazës.
XS
SM
MD
LG