Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli përshëndeti deklaratën e liderëve të Egjiptit, Sirisë dhe Arabisë Saudite nga takimi në Sharm El Sheik në të cilën thuhet se vendet arabe hedhin poshtë të gjitha format e dhunës.
Zëdhënësi i kryeministrit izraelit, Ariel Sharon, tha se deklarata mund t,i sjellë dy palët më afër kthimit në negociata.
Ndërkohë, ministri i Jashtëm izraelit, Shimon Peres, tha se konferenca e propozuar paqësore mund të mbahet në Itali nga muaji qershor.
XS
SM
MD
LG