Ndërlidhjet

TEHERAN


Dy persona u plagosën në sulmin e mbrëmshëm në një kazermë të Teheran.
Përgjegjësinë e mori grupi Muxhahedinët e Popullit, që synon heqjen e klerikëve nga pushteti në Iran.
Në komunikatën e lëshuar në Paris, thuhet se sulmi paraqet proteste për “valën e re të dënimeve të vrazhdëta dhe ekzekutimeve”.
XS
SM
MD
LG