Ndërlidhjet

BERLIN


Mijëra demonstrues kundër luftës u tubuan sot në rrugët e Berlinit për të protestuar para vizitës së nesërme të presidentit të Shteteve të Bashkuara George Bush në Gjermani.
Policia, e cila ka ndërmarrë masa të rrepta të sigurisë, tha se demonstratat i organizuan grupet quajtura “boshti i paqes” dhe grupet anti-globaliste, që e kundështojnë zgjërimin e fushatës së Shteteve të Bashkuara kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG