Ndërlidhjet

TEL AVIV


Një zyrtar i lartë izraelit ka thënë se Izraeli mund të goditet nga raketat e Iranit me rreze të mesme veprimi.
Shtypi izraelit e citon zyrtarin të ketë thënë se raketat e Iranit Shihab 3, të tipit tokë-tokë, dhe që kanë rreze veprimi prej 1.300 kilometra, munden të godasin çdo pjesë të Izraelit.
XS
SM
MD
LG