Ndërlidhjet

NJU DELHI


India ka bërë të ditur se nuk shqetësohet aspak nga provat bërthamore të Pakistanit, të cilat kanë hyrë në ditën e dytë.
Pakistani nga ana e vet ka thënë se po zhvillon një seri provash rutinë, që do të zgjasin deri të martën e ardhshme.
Ndërkaq, gjendja në kufirin Indi – Pakistan vazhdon të jetë e tensionuar. Gjatë natës së shkuar 5 civilë indianë vdiqën dhe 8 u plagosën, si pasojë e zjarrit të shkëmbyer mes trupave të të dy vendeve.
XS
SM
MD
LG