Ndërlidhjet

ROMË


Kompanitë ajrore italiane njoftuan se do ti pezullojnë fluturimet në Romë, gjatë samitit të liderëve të vendeve të NATO-s, për t’iu shmangur rrëmbimeve të mundshme vatëvrasëse.
Takimi i NATO-s do të mbahet të martën në një bazë ushtarake, vetëm dy minuta fluturimi larg aeroportit Fiumicino të Romës.
Autoritetet italiane janë të shqetësuar se militantët mund t’i rrëmbejnë aeroplanët komercialë dhe të godasin qendrën e samitit.
XS
SM
MD
LG