Ndërlidhjet

KAJRO


I dërguari i Shteteve të Bashkuara, William Burns arriti në Egjipt në një mision të ri për të diskutuar planet amerikane për zgjidhje eventuale paqësore të krizës në Lindje të Afërt.
Artitjen e sërishme të Burns në rajon, zyrtari palestinez, Nabil abu Rdaineh e sheh si shenjë pozitive. “Ardhja e sërishme e të dërguarit amerikan në rajon është shenjë poziztive, qartas, sepse mungesa amerikane i kish dhënë dritën jeshile qeveris izraelite që të vazhdojnë shkallëzimin e tyre”, tha zyrtari palestinez.
I dërguari amerikan ka paraparë të vizitojë edhe Izraelin , Territoret palestineze, Jordanin, Arabinë Saudite, Sirinë dhe Libanin.
XS
SM
MD
LG