Ndërlidhjet

LONDËR


Mbi 12 mijë të pranishëm në kopshtet e Pallatit Bukingam dhe rreth 1 milionë të tjerë në rrugët që çonin drejt tij, shijuan mbrëmë koncertin madhështor të organizuar për nder te jubileut te 50të, te artë, të mbretëreshës Elizabet.
Mes yjeve të muzikës pop e rrok, renditeshin Pol Mekartni, Brajën Mei, Ozi Ozbërn, Eni Lenoks, Erik Klepton e Brajën Adams.
XS
SM
MD
LG