Ndërlidhjet

ROMË


Samiti i Kombeve të Bashkuara për Ushqimin, sot në Romë e vazhdon punën, në përpjekje për të luftuar urinë globale, e cila në çdo 4 sekonda shkakton vdekjen e një njeriu.
Samiti i organizatës FAO pritet të dalë me kërkesën për shtesën prej 24 milionë dollarëve në vit për zhvillimin e agrikulturës dhe investimeve rurale.
XS
SM
MD
LG