Ndërlidhjet

NJU JORK


E përditshmja amerikane “New York Times” ka raportuar se sporat e antraksit të përdorura gjatë sulmeve bio-terroriste kundër Shteteve të Bashkuara kanë qenë të freskëta, dhe të krijuara vetëm dy vite para se të postohen.
Gazeta e citon një zyrtar të lartë të administratës të ketë thënë se pavarësisht kush ka qëndruar pas sulmit, në të cilin 5 vetë e humbën jetën, sulme të ngjashme mund të priten edhe në të ardhmen.
XS
SM
MD
LG