Ndërlidhjet

PEKIN


Kina dhe Shtetet e Bashkuara janë dakorduar të punojnë drejt ri-vendosjes së lidhjeve ushtarake që u ndërprenë vitin e kaluar, pas rrëzimit të një aeroplani të spiunazhit.
Konsenzusin e bëri publik ministria e Jashtme e Kinës pas vizitës së Peter Rodman, ndihmës sekretarit amerikan të Mbrojtjes.
XS
SM
MD
LG