Ndërlidhjet

ALGJER


13 vetë janë vrarë dhe 9 të tjerë janë plagosur nga sulmi mbi një autobus në rrethinat e Algjerit, kryqytetit të Algjerisë.
Dyshohet se sulmi është vepër e ekstremistëve islamistë, të cilët qysh nga 1992 kryejnë rregullisht aksione të tilla.
XS
SM
MD
LG