Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Shtetit sërish i ka paralajmëruar shtetasit amerikanë në vendet e huaja, të jenë syçelë dhe të kujdesshëm në mesin e kërcënimeve të vazhdueshme të sulmeve terroriste kundër interesave amerikane.
Paralajmërimi më i ri bëhet në prag të 4 korrikut, festës kombëtare të Shteteve të Bashkuara, që e shënon pavarësimin nga Britania e Madhe.
XS
SM
MD
LG