Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara pritet të mbajë një fjalim sot ku do të prononcohet rreth përgjegjësisë së korporatave vendore.
George Bush tha në konferencën e djeshme për shtyp se administrata e tij është e gatshme të hetojë energjikisht individët që thyejnë ligjin.
“Do të skicoj ligje të reja të ashpra dhe veprime për të ndëshkuar abuzimet e llogaritarëve të korporatave, për të kthyer besueshmërinë e investitorëve si dhe për të mbrojtur pensionet e punonjësve amerikanë” – tha presidenti Bush.
XS
SM
MD
LG