Ndërlidhjet

JERUSALEM


7 vetë janë vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi mbi një autobus pranë një vendbanimi hebrej në Bregun Perëndimor, kanë bërë të ditur autoritetet izraelite.
Brigada e martirëve të Al Aksas dhe Fronti Demokratik për çlirimin e palestinës kanë marrë përsipër përgjegjësitë për sulmin.
Izraeli ka akuzuar Autoritetin palestinez për sulmin dhe i ka quajtuar reformat e tyre si “një shaka”.
Ndërkohë që Autoriteti Palestinez përmes një deklarate ka dënuar atentatin.
XS
SM
MD
LG