Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri turk Bulent Eçevit duke folur rreth zgjedhjeve të parakohshme, ka ngritur shqetësimin se partitë islamike dhe ato pro kurde paraqesin një problem serioz për vendin, i cili është zyrtarisht laik.
Anketat e opinionit tregojnë se partia e opozitës “Për Drejtësi dhe Zhvillim” del e para nëse zgjedhjet mbahen tani. Po kështu dhe partia e Demokracisë popullore, parti kjo pro kurde fiton vota të mjaftueshme për të hyrë në parlament.
XS
SM
MD
LG