Ndërlidhjet

UASHINGTON


Administrata e presidentit amerikan George Bush e ka hedhur poshtë ftesën e Irakut për anëtarët e Kongresit amerikan, që një delegacion i kongresmenëve dhe ekspertëve të vizitojnë Irakun për të dëshmuar se Bagdadi nuk fsheh armë për shkatërrim në masë.
Zëdhënësi i Këshillit të Sigurisë pranë Shtëpisë së Bardhë Sean McCormack tha se nuk ka nevojë të diskutohet për ofertën e Saadoun Hammadit, kryetarit të parlamentit të Irakut.
XS
SM
MD
LG