Ndërlidhjet

PRAGË


Rreshjet e forta të shiut kanë shkaktuar shumë vërshime anembanë Evropës, duke lënë disa viktima dhe mijëra të evakuar në shtëpit e tyre.
Nga vërshimet në Rumani kanë humbur jetën dy persona, në Bullgari rrufea ka lënë të vdekur dy fshatarë, në Çeki një vajzë u vra nga përmbysja e lisit, në Rusi 70 njerës raportohen të zhdukur dhe së paku pes të vdekur pas vërshimeve përgjatë bregut të Detit të Zi.
XS
SM
MD
LG