Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ


Luftëtart çeçenë kanë vrarë tre ushtarë rus dhe një polic në harkun e fundit kohor, duke sulmuar pozicionet e trupave federale 13 herë.
Në këto konfrontime janë vrarë dy luftëtarë çeçenë, thonë zyrtarë nga administrata promoskovite në Grozni.
XS
SM
MD
LG