Ndërlidhjet

PEKIN


Mbi 600 mijë njerëz janë evakuar pas rrëshqitjeve të dheut në Kinën qendrore, dhe shirave të mëdha që kërcënojnë vërshime të reja.
Mijëra vetë janë angazhuar në forcimin e brigjeve të liqenit Dongting, nga vërshimi i të cilit në vitin 1998 e humbën jetën 4.000 vetë.
XS
SM
MD
LG